Bramy garażowe, do garaży przy domach jednorodzinnych

Dostępne podstawowe rodzaje przetłoczeń w bramach segmentowych

Dopasuj rodzaj przetłoczeń do stylu swojego domu.

przekroje segmentów

Teraz brama garażowa z segmentem grubości 67mm, tam gdzie współczynnik termoizolacyjności odgrywa dużą rolę

brama segmentowa hormann
Bramy garażowe segmentowe

Brama garażowa segmentowa

Większość budowanych obecnie domów jednorodzinnych ma zaprojektowany garaż. Wjazd do garażu zamykany jest bramą garażową, która pełni rolę nie tylko elementu drzwi, ale ma być niezawodnym, bezpiecznym i dobrze izolowanym elementem stolarki budowlanej. Bogate wzornictwo bramy garażowych segmentowych HORMANN, zaspokoi najbardziej wymagające oczekiwania pod względem estetycznym, gwarantując przy swojej niezawodności również bardzo dobrą izolacyjność termiczną i bezpieczeństwo. Brama HORMANN typu LPU 42 w swojej podstawowej wersji spełnia wszystkie wymagania dotyczące izolacyjności termicznej osiągając współczynnik U=1,4 W(m2K) jak również bezpieczeństwa. Należy wspomnieć tu również o komforcie obsługi. Zrównoważenie ciężaru płyty bramy właściwie dobranymi sprężynami, powoduje, że obsługa bramy nie wymaga użycia dużej siły. Podnoszona pionowo do góry płyta bramy, wykłada się pod stropem, oszczędzając miejsce w garażu jak i tuż przed nim. Dla zapewnienia większej izolacyjności, prowadnice bramy można wyposażyć w nakładki Thermo Frame, izolujące prowadnice pionowe od muru. To newralgiczny punkt najbardziej narażony przenikanie zimna. Przy bramie LPU 42 po zastosowaniu nakładek Thermo Frame współczynnik U wzrośnie do 1,2 W(m2K) Odpowiedzią na tak obecnie popularne domy pasywne jest brama HORMANN LPU 67. Segment o grubości 67mm z podwójnymi uszczelkami między segmentowymi jak również podwójną uszczelką dolną i górną, pozwalają bramie o wymiarach 5000x2125mm osiągnąć współczynnik U=1,0 (W/m2K). Natomiast bramy LPU 67 wyposażone w zestaw Thermo Frame śrubują ten współczynnik do U=0,9 (W/m2K). Bramy HORMANN to produkty najwyższej jakości, na które producent udziela 10 letniej gwarancji. Instalując bramę garażową HORMANN masz pewność posiadania produktu najwyższej jakości.


Bramy garażowe rolowane

Brama garażowa rolowana RollMatic

Wszędzie tam gdzie warunki zabudowy nie pozwalają zainstalować bramy uchylnej bądź segmentowej rozwiązaniem będzie brama rolowana. Brama garażowa rolowana zbudowana jest z pancerza wykonanych z lameli wypełnionych pianką poliuretanową. System rolowania pancerza pozwala zainstalować bramę w otworze, przed otworem albo tuż za nim. Standardowo wyposażona w napęd elektryczny z systemem zdalnego sterowania.

Bramy garażowe segmentowe boczne

Brama garażowa segmentowa boczna

Ciekawym rozwiązaniem jest brama garażowa segmentowa boczna. Nawet przy braku nadproża, przy niskim stropie można zastosować właśnie taką bramą. Płyta bramy składa się z segmentów satlowych wypełnionych pianką poliuretanową. Brama otwiera się na boczną ścianę, inaczej niż w przypadku bram uchylnych czy segmentowych. Specyfiką bramy jest możliwość otwarcia częśćiowego, umożliwiając przejście bez konieczności twierania całej bramy. Podwójne rolki górne zapewniają cichą i stabilną pracę. Przypodłogowa aluminiowa szyna bieżna utrzymuje tor biegu bramy. Tak jak dla wszystkich bram garażowych do bramy segmentowej bocznej można dodać napęd elektryczny.

Szybki kontakt


607 720 817

mik-tor@mik-tor.pl