Bramy garażowe HÖRMANN.

Autoryzowany Partner HÖRMANN.
Autoryzowany Serwis HÖRMANN.

Bramy garażowe HÖRMANN

Bramy garażowe HÖRMANN to szeroka oferta rozwiązań do zastosowań indywidualnych garażach przydomowych. Najprostszym rozwiązaniem są nieustannie bramy uchylne. Standardem jednak stały się bramy segmentowe. Szczególnie ze względu na doskonałą izolacyjność termiczną jak i stwoją legendarną już niezawodnością. Bramy segmentowe otwierają się pionowo i pozostają pod stropem, oszczędzając miejsce. Dzięki takiej konstrukcji zapewniają maksymalną ilość miejsca zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Garażowe bramy segmentowe mogą być instalowane w każdym otworze garażowym i zapewniają nawet o 14 cm większą szerokość przejazdu niż bramy uchylne. Posiadają też trwale elastyczne uszczelnienie, które jest odporne na działanie warunków zewnętrznych i optymalnie uszczelnia bramę z czterech stron. Każda brama garażowa dla pełnego komfortu użytkowania może być wyposażona w napęd elektryczny. Zapraszam do zapoznania się z ofertą bram garażowych.


brama segmentowa garazowa złoty dąb
Brama garażowa segmentowa

Bramy garażowe segmentowe

Większość budowanych obecnie domów jednorodzinnych ma zaprojektowany garaż. Wjazd do garażu zamykany jest bramą garażową, która pełni rolę nie tylko elementu drzwi, ale ma być niezawodnym, bezpiecznym i dobrze izolowanym elementem stolarki budowlanej. Bogate wzornictwo bramy garażowych segmentowych HÖRMANN, zaspokoi najbardziej wymagające oczekiwania pod względem estetycznym, gwarantując przy swojej niezawodności również bardzo dobrą izolacyjność termiczną i bezpieczeństwo. Brama HÖRMANN typu LPU 42 w swojej podstawowej wersji spełnia wszystkie wymagania dotyczące izolacyjności termicznej osiągając współczynnik U=1,4 W(m2K) jak również bezpieczeństwa. Należy wspomnieć tu również o komforcie obsługi. Zrównoważenie ciężaru płyty bramy właściwie dobranymi sprężynami, powoduje, że obsługa bramy nie wymaga użycia dużej siły. Podnoszona pionowo do góry płyta bramy, wykłada się pod stropem, oszczędzając miejsce w garażu jak i tuż przed nim. Dla zapewnienia większej izolacyjności, prowadnice bramy można wyposażyć w nakładki Thermo Frame, izolujące prowadnice pionowe od muru. To newralgiczny punkt najbardziej narażony przenikanie zimna. Przy bramie LPU 42 po zastosowaniu nakładek Thermo Frame współczynnik U wzrośnie do 1,2 W(m2K) Odpowiedzią na tak obecnie popularne domy pasywne jest brama HÖRMANN LPU 67. Segment o grubości 67mm z podwójnymi uszczelkami między segmentowymi jak również podwójną uszczelką dolną i górną, pozwalają bramie o wymiarach 5000x2125mm osiągnąć współczynnik U=1,0 (W/m2K). Natomiast bramy LPU 67 wyposażone w zestaw Thermo Frame śrubują ten współczynnik do U=0,9 (W/m2K). Bramy HÖRMANN to produkty najwyższej jakości, na które producent udziela 10 letniej gwarancji. Instalując bramę garażową masz pewność posiadania produktu najwyższej jakości.

Dostępne podstawowe przetłoczenia bram i drzwi bocznych.

Wybierając bramę od strony estetycznej najpierw należy zacząc od rodzaju przetłoczeń. Po lewej stronie zaprezentowane są rodzaje przetłoczeń w bramach garażowych HÖRMANN. Rodzaj przetłoczenia jest elementem, który powinien pasować do projektu elewacji. Częśto również, podobny tak jak na bramie dopasowuje się wzór na drzwiach wejściowych. Firma HÖRMANN w linii produktów przewiduje takie właśnie dopasowania. Zarówno do drzwi bocznych, przygarażowych ale również dla drzwi wejściowych.


Wzory DURAGRAIN już dostępne w ofercie.


Powierzchnia Duragrain.
Powlekana odpornym lakierem ochronnym dekoracyjna powłoka. Odporna na zarysowania i działanie promieni UV gwarantuje trwały atrakcyjny wygląd bramy. W ofercie do wyboru są 24 wzory, wiernie oddające charakter imitowanej powierzchni. Mają naturalny wygląd i charakteryzują się trwałością koloru. Segmenty bram z powierzchnią Duragrain od wewnątrz malowane są w standardzie na kolor białoszary na bazie RAL 9002. Dlatego podczas otwierania bramy między segmentami jest widoczny z zewnątrz wąski białoszary pasek. Boczna ościeżnica i maskownica nadproża są dostarczane standardowo z powierzchnią Woodgrain w kolorze białym RAL 9016. Chcąc zachować jednolitą kolorystykę opcjonalnie zawsze proponujemy wyposażenie w maskownice nadproża i ościeżnice w kolorze pasującym do wzoru powierzchni bramy.

Przedstawione kolory i rodzaje powierzchni z przyczyn technicznych, uzależnionych od rodzaju ekranu i ustawień kolorystyki nie są wiążące. Oryginalne wzory są do obejrzenia na ekspozycji w siedzibie naszej firmy przy ul. Wojska Polskiego 38 w Piasecznie.

Broszura DURAGRAIN

Nowa struktura SLATEGRAIN imitująca strukturę naturalnego kamienia łupkowego. Dostępna już od 1 marca 2021r. w dwóch kolorach.NOWOŚĆ!


Struktura Slategrain.
Struktura kamienia łupkowego. Dostępna w dwóch kolorach RAL9016 i RAL7016

Przedstawione kolory i rodzaje powierzchni z przyczyn technicznych, uzależnionych od rodzaju ekranu i ustawień kolorystyki nie są wiążące.


Film prezentujący montaż bramy segmentowej

Bardzo istotnym elementem montażu bramy jest właściwe przygotowanie ścian. Ściana do której jest montowana brama garażowa powinna zachować wszelkie zasady sztuki budowlanej. Prosta ściana w jednej płaszczyźnie. Tylko montaż do tak przygotowanych ścian gwarantuje szczelność montowanej bramy ale przede wszystkim jej prawidłową i niezawodną pracę.

Katalogi bram garażowych HÖRMANN

Katalog bram

garażowych
uchylnych

Zobacz.

Katalog bram

garażowych
segmentowych

Zobacz.

Katalog bram

garażowych
rolowanych

Zobacz.

Katalog bram

garażowych
bocznych

Zobacz.

Szybki kontakt


607 720 817

mik-tor@mik-tor.pl

Wojska Polskiego 38 Piaseczno
Zobacz jak dojechać?